Şirket Profili

1997 yılından beri proje, mühendislik, müşavirlik ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren BUPİM özellikle sanayi yapıları, özel yapılar ve yapı mühendisliği dallarında uzmanlaşmıştır. BUPİM faliyet alanları Özel Yapılar, Depreme Dayanıklı Yapılar, Yüksek Binalar, Çelik Yapılar, Köprüler, Tüneller, Arıtma Tesisleri ve Pompa İstasyonları, Kontrollük ve İnşaat İşleri, Bina Güçlendirmesi, Köprü Güçlendirmesi, Bina İnşaatı ve Çelik Sanayi Yapılarıdır. BUPİM müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yurt içi ve uluslararası pazarda üst yapı proje, inşaatı ve kontrollük alanında önemli bir yer alma hedefinde ilerleyen kararlı bir firmadır. Ayrıca yapıların deprem güçlendirmesi uzmanlık alanımızdır.

Bu amaçla yüksek motivasyon ve başarı azmine sahip çalışanlarımızı, sürekli eğitimlerle mesleki alt yapı ve deneyimlerini geliştirmekteyiz. BUPİM İSO 9001:2000 kalite yönetim sistemi belgesine sahip bulunmaktadır. Kurumsallaşma sürecimizin bir parçası olarak ISO-9001:2000 standardına uygun olarak yürüttüğümüz çalışmalarla müşterilerimizin isteklerine, mevcut alt yapı ve tecrübemizle daha hızlı, eksiksiz, güvenilir cevap verebilmekteyiz; tedarikçilerle olan ilişkilerimizde de bu anlayışı sağlamaktayız. BUPİM, bu politika çerçevesindeki hedefleriyle kendini sürekli geliştiren, topluma karşı sorumluluk bilincini bünyesinde taşıyan, kurumsallaşmayı amaç edinmiş bir kuruluştur.

Firmamız dünya çapında Avrupalı, Amerikalı ve Japon firmalar bir çok ortak uluslararası özel projede yer almıştır. Bu bağlamda, Amerika, Libya, Arabistan ve son yıllarda Kazakistan, Türkmenistan, Cezayir ve Dubai gibi çeşitli ülkelerde bir çok endüstri tesisleri ve yüksek yapı projelerine imza atmıştır. Yüksek yapıların tasarımında tecrübelidir.

Firmamız bünyesinde özel kuruluşlara ve kamuya ait önemli yapıların deprem güvenlik tahkiki ve deprem güçlendirme projeleri hazırlanmıştır. Bunların arasında okullar, hastaneler, hizmet binaları, fabrikalar, bankalar yer almaktadır. Deprem güçlendirmede mevcut yapı durumuna göre değişik güçlendirme metodları uygulanmaktadır. Firmamızın bu alandaki uzman tecrübesi ile ekonomik ve güvenilir deprem güçlendirmeleri mevcut yapının kullanımını da dikkate alarak tespit edilmektedir.

BUPİM’in uzmanlık alanlarından biri de çelik, betonarme, FRP ile güçlendirme, yapıların deprem yalıtımı, zemin iyileştirmeleri, temel takviyesi ve dışarıdan yapısal sistem güçlendirme inşaat uygulamalarıdır. Firmamıza özgün yapı güçlendirmesinde yeni method ve uygulamalar yapılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında proje, inşaat kontrollukları ve müşavirlik hizmetleri uzman kadromuzla verilmektedir.

Firmamız bünyesinde yer alan Araştırma-Geliştirme (AR-GE) bölümünde yeni güçlendirme teknikleri, güçlendirme malzemeleri, deprem sonrası hızlı hasar tespiti ve güçlendirme çalışmaları üzerine araştırmalar devam etmektedir. En son olarak bu konular AB Araştırma Projeleri kapsamında, Avrupa Birliği ‘Leonardo da Vinci’ Yenilik Transferi Projesi Yunan ve Bulgar firmalarınında yer aldığı ortak girişim başvurularımız diğer AB ülkelerine de açık olarak devam etmektedir.

Prof.Dr. Can BALKAYA

Şirket Profili